SERVIS 24

pomoc-logo

Po nahlášení havárie přijedeme
v nejkratším možném čase.
Havarijní služba je Vám dispozici
NONSTOP 24 hodin
365 dnů v roce.
Zajišťujeme nonstop služby
ve všech našich oborech.

EET

Podle zákona o evidenci tržeb
je prodávající povinen
vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen
zaevidovat přijatou tržbu
u správce daně online;
v případě technického výpadku
pak nejpozději do 48 hodin.

Sprchové kouty

Moderní sprchový kout je spolehlivý a nenáročný na údržbu

Nabídka sprchových koutů je pestrá, ale vybrat pravý není snadné. Obvykle se rozhodujeme podle vzhledu, ceny, tvaru a materiálu. Dobrý sprchový kout od jiných ale odlišuje, když nabízí i něco navíc.

sk1

Sprchový kout s vyjímatelnými dveřmi lze snadno vyčistit i ve špatně přístupných místech. Ke koutu dostaneme i přípravek Antidrop pro speciální povrchovou úpravu skel. Nanesením dojde k vyhlazení porézního povrchu skla, po němž stéká voda včetně nečistot.

Rady a tipy:

Na trhu je i sprchový kout, který má nastavovací profil dveří. Ty lze rozšířit na každé straně po 2 cm. Je to dobrý tip tam, kde se vyskytují stavební nepřesnosti.

V běžném provozu nás už tolik nezajímá, jak sprchový kout vypadá, ale jak se udržuje, zda je spolehlivý a bezpečný.

sk2

Sprchové sedátko přispívá k větší bezpečnosti, zejména je vhodné pro osoby se sníženou pohyblivostí. Lze ho sklopit ke stěně, nosnost 150 kg.

Funkčnost koutu především

V koupelnovém studiu se zaměříme hlavně na princip otevírání dveří a pečlivě si ho prohlédneme. Právě chod dveří určuje bezproblémovost či naopak nespokojenost s celým sprchovým koutem. Situace, kdy stojíme ve sprše, dveře se neustále zadrhávají a jdou těžko otevírat, nám znechutí každodenní očistu. Stejně tak, když díky netěsnosti dveří vytéká voda na podlahu a nás po sprše čeká pravidelné vytírání louže.

sk3

Keramická sprchová vanička Malta s protiskluznou úpravou a dřevěným roštem. ROCA

S provedením dveří souvisí i náročnost údržby. Špína se drží a hůře odstraňuje zejména v profilech dveří, ale lze si ulehčit. Mnohem praktičtější jsou masivní a nápadné panty, které spojují jednotlivé díly otevíracích dílů dveří. Ale pozor! Kupujme jen ty skutečně kvalitní z kovu, které nevržou a nezadrhávají se.

sk4

Kdo nechce ve sprše vaničku, může si pořídit sprchový odtokový žlab v nerezové oceli. Umožňuje bezbariérový vstup, výhodou je snadné čištění. Sprchový žlábek Advantix Basic je v úrovni podlahy, má zvukově izolační nastavitelné patky a nízkou vestavnou výšku (jen 90 až 150 mm).

Stejně tak oceníme, když bezpečnostní výplně dveří budou opatřeny speciální povrchovou úpravou, která na skle vytvoří voděodpudivý film, který brání usazování kapek a nečistot. Sprchový kout zůstane déle čistý, stačí ho vyčistit a 1krát do měsíce obnovit tuto vrstvu speciálním conditionerem.

Čtyři doporučení pro děti a seniory

Vybavme náš sprchový kout pohodlným sedátkem i za cenu příplatku. Děti, lidé se sníženou pohyblivostí a senioři ocení, když při sprchování nebudou balancovat, ale bezpečně se posadí. Sedátko lze sklopit ke stěně, prodává se v rozmanitých tvarech a barvách..

sk5

Jako výplně do sprchových dveří doporučujeme tvrzené bezpečnostní kalené sklo. Je tvrdé a těžko rozbitné. Připlaťme si i za odlehčenou rámovou konstrukci dveří, která zaručí snadnou manipulaci a tichý chod.

sk6

Sprchové dveře GlassLine z čirého skla. Jednotlivé díly jsou spojeny jen masivními panty. Panty jsou celomosazné, kvalitně pochromované. RAVAK

Bezpečný vstup do sprchy bude s vaničkou vysokou jen 3 cm. V případě potřeby bezbariérového vstupu volíme dlažbu s odtokovým nerezovým kanálkem, který je zapuštěný do podlahy. Ta musí být dobře vyspádovaná a protiskluzná.