SERVIS 24

pomoc-logo

Po nahlášení havárie přijedeme
v nejkratším možném čase.
Havarijní služba je Vám dispozici
NONSTOP 24 hodin
365 dnů v roce.
Zajišťujeme nonstop služby
ve všech našich oborech.

EET

Podle zákona o evidenci tržeb
je prodávající povinen
vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen
zaevidovat přijatou tržbu
u správce daně online;
v případě technického výpadku
pak nejpozději do 48 hodin.

Bazény

VÝBĚR BAZÉNU
 

Při pořízení bazénu je vhodné uvažovat nejen nad tvarem, cenou a barvou, ale také nad dispozicemi instalačního prostoru. Bazén je možné umístit do interiéru či exteriéru, zapustit pod úroveň podlahy (terénu) nebo využít pouze částečného zapuštění.

Je dobré již předem pamatovat na úskalí montáže – malé dveřní otvory, nosnost montážní plochy, přívod vody, napojení elektřiny, …
bazen-ilustrace
Všechna doporučení pro Vámi vybranou variantu instalace získáte v pokynech stavební připravenosti. Každý způsob má své výhody a vždy je nutné dbát na nutnou údržbu, tudíž i prostor pro přístup. Bazény jsou určeny pro celoroční využití.

1. Akrylátová skořepina, která je anatomicky tvarována pro pohodlnou relaxaci, pod ní se nachází nosná konstrukce zabezpečuje stabilitu whirpoolu a izolace pro zamezení tepelných ztrát v zimních měsících.
3. Termokryt se skládá z tvrzené PU pěny - která zajistí dokonalou izolaci a pevnost - ukryté v pouzdře z koženky v kvalitě A , která odolává UV záření.       
2. Kabinet je z dřevěného masivu, který je ošetřen antibakteriálním nátěrem odolávající UV záření a odpuzuje dřevokazný hmyz.
4. Schůdky umožňují pohodlný vstup do bazénu. (nabízíme jako doplněk)
 

 

Co dokáže led v bazénu

Led, který se vytvoří v bazénu, dokáže rozbít skimmer, trysky i protiproud. Jeho tlak zvládne poničit i bazénové stěny. Proto je u křehčích plastových bazénů nebo bazénů s keramickými obklady lepší vypustit vodu všechnu. U zapuštěných lze ponechat většinu vody po celou zimu.
U zapuštěných bazénů se tlaky zmrzlé zeminy a ledu v bazénu totiž mohou vzájemně kompenzovat a nedojde k prasknutí či zborcení stěn bazénu.

Vodu však nelze ponechat v bazénu jen tak, je nutné ji ošetřit speciálními, pomalu rozpustnými zazimovacími prostředky, které brání vzniku řas. Odvodnit se musí i veškeré vodní rozvody, jež by mohla zamrzlá voda roztrhat.

Při zazimování představuje nejdůležitější faktor nikoli teplota vzduchu, ale vody v bazénu. Zazimování se provádí v okamžiku, kdy se ustálí kolem 12 °C. Pokud by voda byla teplejší, docházelo by k rychlejšímu množení řas a bakterií.

"Není ostuda pozvat si na zazimování odborníka. Na různé bazény nelze uplatnit univerzální zazimovací postup. Zvláště stabilní filtrace s různými opčními prostředky vyžadují odborný zásah
Doporučujeme i zakrytí bazénu na zimu, které zabrání napadání nečistot a zpomalí množení bakterií a řas. Na jaře pak bude podstatně snazší uvést bazén zpět do provozu. Dokonce lze stávající vodu použít na další sezonu.

Plachta nesmí propouštět světlo

Postup při zazimování bazénu

1. První krok představuje finální vyluxování dna a stěn. U pískových filtrů je třeba navíc jejich důkladné proprání.

2. Druhým krokem je odpuštění bazénu. U plastových bazénů a bazénů s keramickým obkladem bývá lepší vypustit všechnu vodu. Naopak u bazénů s fólií (tzv. linerem) se upouští jen asi dvě třetiny objemu, aby se zachoval dostatečný tlak nutný k vypnutí fólie.

3. Do vody se aplikuje zazimovací roztok (směs kvarterních amoniových solí), který je určen ke konzervaci vody v zimním období. Aktivní látka se velmi pomalu uvolňuje a zabraňuje tvorbě řas. Zprovoznění bazénu na jaře bývá potom méně náročné.

4. U stabilních filtrací se upouští minimálně 20 cm pod nejníže uložené odtoky, trysky nebo ústí protiproudu. Během zimy nesmí hladina dosáhnout této úrovně.

Zvláště při dlouhodobých deštích nebo silném tání je lepší hladinu občas zkontrolovat a případně odpustit. Nikde v technologii a potrubí nesmí zůstat voda, veškeré vnitřní rozvody je proto potřeba profouknout tlakem vzduchu.

Nezapomeňte vypnout centrální vypínač. Pokud žijete na území, kde mrazy častěji klesají pod –15 °C, bývá bezpečnější motor a čerpadlo odpojit a uskladnit na teplém suchém místě.

5. Speciální plováky, rozložené úhlopříčně na hladině, zabrání, aby rozpínající se led poškodil stěny bazénu. Méně estetickým, ale levným řešení jsou prázdné plastové PET lahve.

6. Pokud máte u bazénu jakýkoli navíjecí systém zakrytí (plachtu, roletu), je nejlepší ho přes zimu odmontovat a uschovat nebo alespoň zakrýt. Každopádně se vyhněte během zimy jakékoli manipulaci. Lamelová roleta není vhodná pro zimní zakrytí bazénu - do vnitřních lamel může vniknout voda, zamrznout a potrhat ji.

7. Přes bazén se natáhne zimní plachta (hustá síťovina), která zabraňuje znečištění bazénu během zimního období, ale zároveň propouští dešťovou vodu, takže ji nemohou vytvořené kaluže potrhat. Neprůhledná plachta navíc brání pronikání světla, které podporuje tvorbu řas a mikrobů. Dobré řešení představuje tzv. univerzální plachta, kterou lze používat v zimě i během koupací sezony.