SERVIS 24

pomoc-logo

Po nahlášení havárie přijedeme
v nejkratším možném čase.
Havarijní služba je Vám dispozici
NONSTOP 24 hodin
365 dnů v roce.
Zajišťujeme nonstop služby
ve všech našich oborech.

EET

Podle zákona o evidenci tržeb
je prodávající povinen
vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen
zaevidovat přijatou tržbu
u správce daně online;
v případě technického výpadku
pak nejpozději do 48 hodin.

Aqua - představení výrobku

Jedná o přístroj pro fyzikální úpravu vody. Pracuje bez chemických prostředků a bez elektrického proudu – jedná se o autokrativní ochranný systém před zvápenatěním nové generace.

Existují dva způsoby úpravy vody:
Jednak je to chemické odstraňování tvrdosti vody, přičemž jsou kalciové a hořčíkové minerály výměnou ionů z vody odstraňovány. Při tomto postupu je kvalita vody negativně ovlivněna, protože tyto přírodní, ve vodě obsažené látky, jsou odnímány.
Zcela jinak je to při fyzikální úpravě vody. Přitom se uchovávají životně důležité minerální látky ve vodě. Je postaráno o to, aby vápno již nepůsobilo tolik problémů, které se ve vaší domácnosti vyskytují.

Jedná se o rakouský výrobek, na který je poskytována 20 letá záruka. Výrobek má rakouský atest tzv. „červené áčko“, to znamená vysokou záruku kvality, který je akceptován v celé Evropské unii. Naše firma poskytuje na výrobek tzv. 3 měsíční zkušební dobu, ve které má zákazník možnost, pokud nebude s výrobkem jakkoliv spokojen, nepoškozené zařízení vrátit a bude mu navrácena celá částka.

Zařízení se vyrábí v 5 velikostech. Vhodnost použití je udávána velikostí trubek, na které se AQUAvital® instaluje. Typ 1 je dimenzován na velikost ¼“ až 3/8“ a je ve většině případů používán před jednotlivé spotřebiče. Typ 2 je dimenzován na velikost ½“ a je ve většině případů používán na byty nebo menší rodinné domy. Typ 3 je dimenzován na velikost ¾“ až 5/4“ a je určen především pro rodinné domy. Další typ 4 je dimenzován na velikost 1 ½“ až 2“ a typ 5 na velikost 3“ až 4“ a jsou určeny především pro firmy.

AQUAvital® se montuje na jakékoliv druhy materiálu, kromě olověného potrubí. Je to jednoduchá montáž, přístroj se nasadí na stávající vodovodní potrubí, zajistí se šoupátkem a utáhne se přítlačný šroub (stačí rukou), při které se nijak nezasahuje do systému, jediná podmínka je dodržení směru proudu vody podle šipek vyznačených vrchní straně zařízení.

Zařízení pracuje na principu feritových permanentních magnetů, kterých je uvnitř umístěno 10 (po 5 kusech na každé straně) a jsou uspořádány tak, aby se jejich magnetické pole navzájem nerušilo, nezasahovalo do sebe a aby účinek magnetů byl co nejvyšší v místě průtoku vody. Síla obyčejných magnetů je udávána v rozmezí 0,2-0,3 Tesla, síla magnetů v přístroji se udává minimálně 12 Tesla. Životnost těchto permanentních magnetů je minimálně v rozmezí 40-50 let.


Vodní kámen jsou vlastně molekuly vápence, které se na sebe navzájem navazují a dále na sebe navazují jednotlivé molekuly železitých látek a minerálů a mají tendenci se dále přichytávat ke všemu s čím přijdou do styku, to znamená, že se usazují ve vodovodním potrubí, na topných tělískách, na spirálách atd. Magnetické pole těchto magnetů účinkuje na jednotlivé molekuly ve vodě a to tak, že:

Když voda protéká přes toto magnetické pole, obsahuje vápno v rozpuštěném stavu ve svém složení elektrostatický náboj. Tento elektrostatický náboj se zesiluje přes magnetické pole natolik, že se vápno rozpadá na jednotlivé molekuly. Tyto se navzájem dále nepřitahují a neusazují se ve vodovodním potrubí, tělískách, spirálách apod. Zjednodušeně se vodní kámen změní v mikroskopický prášek a ten odtéká volně s vodou pryč z vodního řádu.

Zároveň se v potrubí pod AQUAvitalem® vlivem magnetické síly zachytávají mikroskopické částečky železitých látek. Toto se jednoduše vyřeší tím, že se přístroj 2x až 4x ročně na dobu 24 hodin odejme z potrubí a takto nahromaděné částečky železa se běžnou spotřebou odplaví z vodovodního potrubí. Dále je tu ještě možnost namontovat za zařízení odpouštěcí ventil pro rychlejší odplavení železitých látek. Tento ventil není nutný.

Protože má voda tzv. paměť, to znamená, že se po určité době vrací molekuly do původního stavu, pro správnou funkčnost AQUAvitalu® musí být voda z vodovodního řádu spotřebovaná do 72 hodin, po této době se opět začnou molekuly spojovat a usazovat. U zařízení, které je nainstalováno před bojlerem, se tato doba snižuje na 48 hodin u vody při teplotě 60 stupňů celsia, to znamená že čím je voda teplejší, tím rychleji se vrací do původního stavu. U vody s teplotou 90 stupňů celsia je to asi jen 24 hodin. Pokud by nebyly z jakéhokoliv důvodu dodrženy tyto podmínky, je nutno nainstalovat na potrubí 2x AQUAvital® za sebou s mezerou asi 20 cm (z důvodu vzájemného rušení), čímž se účinek zdvojnásobí.
Další obdobná podmínka, která se musí dodržet pro správnou funkčnost, je ta, že vodovodní potrubí nesmí být delší než 100 metrů, z toho důvodu, že upravená voda vydrží ve změněném stavu jen do 100 metrů délky potrubí (třením, které vzniká cirkulací, nabývá vápno po ca 100 m  opět původního stavu). Pokud je potrubí delší, řeší se to stejně jako u předchozího případu, tak, že se namontují 2 AQUAvitaly® za sebe rovněž s mezerou 20 cm.
Další věc je, že v naší zeměpisné oblasti procházejí jak vertikálně, tak horizontálně magnetické pole, vzdálené od sebe 80 cm. Pokud umístíme AQUAvital® přesně do místa, kde se střetává horizontální a vertikální magnetická čára, dojde k tomu, že zařízení ztratí svou účinnost tímto rušením. Proto pokud přístroj nefunguje, posuneme jej o 20 cm na jakoukoliv stranu.

Protože AQUAvital® pracuje na principu silných permanentních magnetů, nesmí být zařízení umístěno u elektrických spotřebičů, telefonů, hodinek, elektronických karet apod.

Výhody upravené vody:
Dochází ke změkčení tvrdé vody, vodní kámen se neusazuje, je prokázáno zpětné čištění potrubí, topných těles, spirál apod. Toto je zapříčiněno tím, že se z vápna uvolní kyselina uhličitá. Uvolněná kyselina uhličitá má tu vlastnost, že již existující vápenaté usazeniny, např. ve vodovodním potrubí nebo bojleru, odbourává. Tento postup však trvá delší dobu, asi desetinu doby používání vodovodního potrubí, např. je-li váš vodovod starý 20 let, pak ca 2 roky.
Při praní se řídíme dávkováním pracího prášku podle měkké vody, to znamená, že ušetříme 30 – 50% pracího prášku, saponátů.
Nepoužíváme žádné drahé čistící prostředky, vše jde setřít hadříkem nebo max. levným neutrálním čističem.
Další pozitivní důsledek je, že se vlivem odbourávání vodního kamene z topných těles sníží spotřeba elektrické energie (a to až o 20 %).
Další vědecky prokázaný vliv je ten, že takto upravená voda má blahodárné účinky na žaludek, střeva, ledviny a je prokázáno, že dlouhodobé užívání napomáhá k odstraňování žlučníkových a ledvinových kamenů nebo dokonce lze v některých případech žlučníkové nebo ledvinové kameny odstranit úplně.
Další pozitivní účinek je vidět na rostlinách a to nejen kvalitativní ale i kvantitativní, to znamená, že rostliny lépe a rychleji rostou.
Je spočítáno, že peníze za nákup AQUAvitalu® se čtyřčlenné rodině vrátí do 4 let od zahájení použití přístroje (ušetřená energie, prací prášky, saponáty, nepoužívání změkčovačů vody,…)

Aqua-vital-montaz