SERVIS 24

pomoc-logo

Po nahlášení havárie přijedeme
v nejkratším možném čase.
Havarijní služba je Vám dispozici
NONSTOP 24 hodin
365 dnů v roce.
Zajišťujeme nonstop služby
ve všech našich oborech.

EET

Podle zákona o evidenci tržeb
je prodávající povinen
vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen
zaevidovat přijatou tržbu
u správce daně online;
v případě technického výpadku
pak nejpozději do 48 hodin.

Souvislosti magnetizmu s vápenatou vodou

- krátký popis produktu a testovací návod -

AQUA vital je samočinný /autoaktivní/ přístroj, který chrání před zvápenatěním Vašeho vodovodu. Pomáhá chránit vodovody, domácí přístroje atd. před zvápenatěním.

V čiré, čisté vodě z vodovodu není „náklad“, který přivádí, viditelná. Necháme jej však na skleněné misce vypařit, vidíme obsah. Objevuje se šedá, sotva odstranitelná vrstva. Jedná se zde v prvé řadě o vápenaté a hořčíkové soli /vápno/. Jako cukr v kávě, se ve vodě rozpustí. Kyselinou uhličitou obohacená dešťová voda uvolňuje vápno z kamení a tak se dostává do pitné vody.

Vodní molekuly jsou elektrostatické polární útvary. Obalují /hydratizují/ uvolněné částečky /iony/ a malé cizí partikly, zcela je tedy opouzdřují. Proto chybí uvolněnému vápenci potřebné krystalizační zárodky /základ pro růst/. Vznikají tedy přesycené roztoky. K vykrystalizování zůstanou jen stěny vodovodní instalace – vodovod zvápenatí.

Kromě zvápenatělného vodovodu a škod na cenných domácích přístrojích jsou usazeniny na armaturách atd. nežádoucími, nákladnými následky. Stále jsou potřeba neúměrná množství chemikálií k odstranění nánosů vápence resp. Směsi nebo reakčních produktů z vápna a nečistot.

Dosud jsou především tzv. měniče ionů na trhu, které problémy s vápnem řeší na chemicko-fyzikální bázi. Při tom jsou látky způsobující zvápenatění vyměňovány za jiné,

Právě toto je diskutabilní, neboť vápno a hořčík jsou životně důležité látky-minerály a mají ve vodě zůstat zachovány.

-    AQUA vital – přístroj pracuje však docela jinak! –

AQUA vitalem vitalizovaná voda obsahuje nadále veškeré látky, to znamená všechny pro zdraví nepostradatelné minerály, vápno a hořčík zůstávají ve vodě. Dokonce i rostliny lépe vzklíčí a rostou, jak již dlouho dokazuje použití magnetizované vody v zahradnictví. V literatuře se mluví o biologických a zdravotních aspektech. Podle Hubnera /1985/ působí pití magnetizované vody blahodárně na střeva, čistí ledviny, močový měchýř a cévy. Podle Niepera /1987/ lze magnetizovanou vodou dokonce rozpustit žlučníkové kameny. Zjistil se také pozitivní vliv při zvýšeném výskytu kyseliny močové.

U měničů ionů se většinou vápno a hořčík mění na nátrium. Nátrium je součástí kuchyňské soli. Negativní zdravotní aspekty jsou dostatečně známé. Kromě toho se tímto zatěžují odpadní vody. Nechá-li se tvrdá voda z vodovodu, která byla vitalizována AQUA vitalem odpařit, objevuje se rovněž vápno, což dokazuje, že voda stále ještě obsahuje všechny látky. Nechá-li se však většinou bez problémů stírat a to bez použití agresivních čistidel. Kromě toho bylo zjištěno, že se ve vitalizované vodě všechny chemikálie lépe rozpouští a že více působí. Potřebujeme tedy méně pracích a čistících prostředků.

Až na minimální ochrannou vrstvu z negativně nabitých ionů neukládá se žádné vápno ve vodovodu. Zbývající zbytky vápence lze tedy v budoucnu dokonce na stěnách vodovodu rozpustit.

Princip funkcí u AQUA vitalu: permanentní magnetismus

Inteligentní použití fyzikální elementární síly. AQUA vital využívá fyzikální působení magnetových polí na tekoucí vodu.

Chytrý systém magnetových polí změny chemicko-fyzikální vlastnosti. Vápenec /CaCO3/, který vodovod ucpává, je chemicky tvrdá krystalizovaná látka – vápenec /Calcit/

Proudí-li magnetickým systémem voda, může její vlastnosti změnit. V této vodě se může vápenec chovat jinak než obvykle. Usazuje se v jiné, měkčí formě a lze vodou spláchnout. Nemůže se tedy už na stěnách vodovodu usadit. Ve velkých technických zařízeních se používají podobné principy již dlouho k ochraně před tvorbou vápence.

AQUA vital přístroj tedy pracuje bez chemie!

V AQUA vital se používají permanentní magnety z tvrdého ferritu, které extrémě dlouho působí. Zachování jejich magnetické síly, jejich remanenz-stabilita, je velmi vysoká. Tyto magnety se používají v technice víc než 30 roků, aniž by bylo pozorováno snížení účinnosti.

Síla působící mezi severním a jižním pólem na magnet probíhá dle běžné modelové situace podél pole. Říká se tomu magnetické pole, které se trojrozměrně rozkládá v prostoru. Zásadně se různá magnetická pole navzájem ovlivňují. Veškeré naše hmotné prostředí se skládá z útvarů, ve kterých se elektrony neustále /negativní elementární náboje/ pohybují okolo pozitivního jádra. Nejmenší prvky našeho prostředí, atomy a molekuly, představují miniaturní magnetický systém. Také voda a vápenec se skládají z molekul.

Magnetické pole může principielně v jakémkoliv těle vyvolávat magnetické působení. Vliv magnetických polí na tekoucí vodu lze fyzikálně dle různých parametrů měřit. /Pnutí na povrchu, viskozita, IR-vylučování, pH-hodnota, diamagnetické vlastnosti./.

Malý testovací návod:

8 testovacích návrhů, které Vás přesvědčí:

1.    30-denní test – Pro zviditelnění „měkkého vápna“ odstraňte prosím ještě zbytky „tvrdého vápna“ z vašich sprchových hlavic, hrnců na vaření atd. Po 30 dnech musí být „tvrdé zbytky“ odstraněny.
2.    Test hrnce na vaření: - smaltový hrnec naplnit vodou /nikoliv nerezový, protože má příliš hladké póry/ a obsah na kamnech nechat vypařit /nikoliv však spálit/. Postup případně několikrát opakovat. Viditelné zbytky vápence musí být práškovité a tím snadno odstranitelné /bez prostředků, jen vodou a houbou/.
3.    Test v koupelně: - osprchujte denně vícekrát /po 30 dní/ sprchovou část dlažby, resp. Sprchového koutu. Nechte vodu následně vyschnout. Suché zbytky vápence lze pak bez problémů vlhkou utěrkou a několika kapkami neutrálního čističe stírat.
4.    Test pračky: - Nynějším snížením pnutí na povrchu vody lze dávky pracího prášku značně redukovat /ca 30-50%/. Prádlo bude přesto čisté, jak jsme zvyklí. Musí však být o hodně měkčí. Chemické prostředky na ochranu topných těles vyloučíme.
5.    Test myčky: - Použijte i zde mnohem méně mycích prostředků a orientujte se dle dávkování pro měkkou vodu.
6.    Čistící prostředky: - Novou strukturou vápence můžeme příště vyloučit agresivní čistící prostředky. Pro důkladné čištění stačí voda a levnější neutrální čistidla /žádné kyseliny ani koncentráty/.
7.    Test pro vlasy: - Všímejte si po sprchování, resp. Koupeli Vašich vlasů, budou při značné redukci šamponu mnohem měkčí.
8.    Test pro pleť: - Lidé s citlivou pokožkou pociťují po sprchování nebo koupeli často svědění, resp. Zčervenání nebo pnutí pokožky. Redukcí povrchového pnutí vody se mohou takové problémy zmírnit nebo dokonce zmizet.